Czy powinienem sam pozycjonować swoją stronę?

Robot Google jest pewnym mechanizmem opartym na zaawansowanych algorytmach, od których zależy pozycja strony internetowej w wyświetlanych wynikach wyszukiwarki. W celu uzyskania jak najlepszej pozycji w całym rankingu pod daną frazą kluczową, niezbędne są regularne działania na rzecz własnej strony oraz znajdujących się na niej treści.


Wiele osób zadaje sobie zatem pytanie, czy aby dobrym pomysłem jest samodzielne podjęcie się pozycjonowania swojej witryny. Przede wszystkim należy zdać sobie sprawę z tego, czy posiada się odpowiednią wiedzę w tym temacie, bądź jest się w stanie w nią zaopatrzyć. Pozycjonowanie w internecie wymaga znajomości pewnych treści często związanych z informatyczną terminologią. Osoba pragnąca samodzielnie podjąć się tego zadania musi również posiadać zdolności ubierania myśli w słowa trafiające w sedno i konkretnie opisujące dany produkt, usługę, czy markę. Im są one bardziej unikatowe, tym większa szansa na podniesienie ich w rankingu wyszukiwarek.


Każdy, kto chce samodzielnie zająć się opisywaną pracą, powinien zdawać sobie sprawę z długofalowości tychże działań. Nie wystarczy bowiem stworzenie strony i wklejenie na nią kilku artykułów. To dopiero początek dogi, której efekty są widoczne nieraz raptem po kilku miesiącach. Istotne jest również zapoznanie się z odpowiednimi narzędziami, poznanie systemu programowania swojej strony, linkowania, czy nawet prowadzenia regularnych statystyk całego przedsięwzięcia.
Pozycjonowanie strony to zajęcie dla wytrwałych. Jest to wiele godzin tygodniowo spędzonych przy komputerze i wykonywania powtarzalnych czynności. Wbrew pozorom często trzeba skorzystać z chociażby niewielkiej pomocy w formie marketingu szeptanego, czy współpracy z innymi prosperującymi już portalami.

Trzeba również zdawać sobie sprawę z faktu, iż żadne działanie nie przyniesie trwałych efektów. Pozycjonowanie stron jest czynnością wymagającą stałej pracy nad każdą frazą praktycznie każdego dnia. Trzeba zatem zastanowić się nad wielością obowiązków, które dotyczą tej kwestii i udzielić sobie odpowiedzi, czy podoła się temu wyzwaniu samodzielnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *