Mentalność osoby pracującej na etacie

Czy osoby z twojego zespołu, a możliwe ze także i ty nadal macie  mentalność pracowników, jeśli chodzi o prowadzenie biznesu?

Mentalność pracownika jest rodzajem myślenia i podejmowania decyzji, którego jest ciężko się pozbyć, zwłaszcza jeżeli chodzi o osoby, które pracowały na etacie przez co najmniej kilka lat lub też  przeszły  na emeryturę jako pracownik.

Nawet szkoły nie wpajają uczniom niczego więcej jak tylko, to żeby poszli na studia i znaleźli później pracę, zostać zatrudnionym i być wzorowym pracownikiem. W taki właśnie sposób ten sposób myślenia jak pracownik jest zakorzeniany w nas od dzieciństwa.

Później gdy zaczynasz  szukać sposobów na to jak szybko zarobić pieniądze przez internet, to zdajesz sobie sprawę jak wiele ludzi promuje biznes  jako „pracę i możliwość uzyskiwania stabilnego miesięcznego dochodu”.

W jaki więc sposób można to zmienić i pomóc członkom twojego zespołu, żeby myśleli jak biznesmani  a nie pracownicy?

Przyjrzyjmy się kilku porównaniom Pracownik kontra Biznesman:

Pracownik „zarabia”, bez względu na to, jak dużo lub jak niewiele pracy wykona. Jest on objęty „umową”, wedle której będzie miał zapłacone za tyle godzin za ile będzie w pracy, a nie za to ile zrobi w czasie swojej obecności w niej.

Właściciel biznesu zarabia proporcjonalnie do tego ile pracy wykona, i nie ma znaczenia to czy wykona tą pracę w biurze czy we własnym domu.

Pracownicy dostają wynagrodzenie gdy chorują i gdy są na urlopie, więc mogą zarabiać nawet wtedy, gdy nie ma ich w pracy.

Biznesmani, szczególnie w fazie budowania firmy, nie zarabiają żadnych pieniędzy, jeśli nie dokonują sprzedaży lub nie biorą udziału w codziennej działalności swojej firmy. „Wzięcie wolnego” może znacznie zmniejszyć poziom ich dochodów.

Jedyną możliwością kiedy osoby zatrudnione na etacie mogą zarobić więcej jest zostanie na nadgodziny lub uzyskanie podwyżki. W pozostałych przypadkach dostają takie samo wynagrodzenie bez względu na to, jak ciężko pracują.

Etatowcy mogą zostać zwolnieni lub przez swoich szefów i firmy dla których pracują.

Właściciele biznesu mogą zarobić tak dużo jak tylko chcą. Nie mają oni szefa, który mówi im, że zarabiają tylko 5 czy 10 zł na godzinę nawet gdzy ciężko „charują”.

zarabianiewdomu

Pracownik może zostać zwolniony przez swojego szefa lub firmę, dla której pracuje.

Właściciel firmy nie może zostać przez nikogo „wylany”. Może on zrezygnować i zamknąć swój biznes, ale nie ma nikogo kto mógłby go zwolnić oprócz jego samego.

Masz więc mentalność pracownika czy właściciela biznesu? Większości osób może zająć trochę czasu, żeby zrozumieć i zaakceptować różnice. W końcu jednak rozumieją, że bycie biznesmanem i posiadanie takiej mentalności ma wiele korzyści nawet jeżeli nie mają jeszcze swojego własnego biznesu lub nawet pomysłu na zarabianie pieniędzy przez internet.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *